rabia
Uzman Öğretici
İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi İstanbul'da tamamladım. 2020 yılında İstanbul Aydın  Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldum. Anaokulu, özel eğitim merkezleri ve Hastanede çocuk hastalıkları bölümünde  stajlarımı tamamladım. 2020 yılında İstanbul Cerrahpaşa Ünivesitesi'nde Pedagojik Formasyon eğitimimi tamamladım. Ankara Gelişimsel çocuk nörolojisi derneğinde Denver 2 Gelişimsel Tarama Testi eğitimine katıldım ve başarıyla tamamladım. 2019 yılında İstanbul Aydın Üniversitesinde katıldığım iş sağlığı ve güvenliği sertifika eğitimimi başarıyla tamamladım. 2021 yılında İstanbul/Cerrahpaşa üniversitesinin Afad farkındalık eğitimini tamamladım. 2.çocuk istismarı ve ihmaline multidisipliner yaklaşım sempozyumu ve sağlıklı teknoloji kullanımı ve birçok çocuk gelişimi, eğitimi ve çocuk hakları alanında sempozyumlara ve konferanslara katıldım. 2022 yılında Özel Eğitim Alanında Uzman Öğreticilik kursunu tamamlayarak Uzman Öğretici ünvanını aldım.
Detayları Göster
ayla-caliskan
Odyolog
2018-2022 yılları İstanbul Medipol Üniversitesi Odyoloji lisans bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca hastane, rehabilitasyon ve işitme cihazı gibi farklı alanlarda staj yaparak deneyim kazanma fırsatım oldu. Lisans eğitimim boyunca birçok kongre, eğitim ve sempozyum programlarına katılarak kendimi geliştirme fırsatım oldu. Katıldığım eğitim ve sertifikalar: İşitsel Rehabilitasyon Odyoloji Kariyer Günleri, Tanıdan Tedaviye Pediatrik İşitme Kayıpları, Tanıdan Tedaviye Vertigo, Klinikte Lazım Olur, Medeniyet Odyoloji Günleri, İşitme Farkındalığı Semineri, İşitme Cihazı Uygulamaları(7 sertifika), Vertigo ve Denge Bozukluklarında Tanı ve Tedavi. Ceviz Akademi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Odyolog olarak görev yapmaktayım.
Detayları Göster
Umut
Uzman Öğretici
1996 yılında İstanbul'da doğdum. Bingöl üniversitesi önlisans çocuk gelişimi bölümünü 2017 yılında bitirdim.2020 yılında ise Mehmet Akif Ersoy üniversitesi Okul öncesi öğretmenliğinden mezun oldum. İş hayatıma aynı yıl bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi kurumunda okul öncesi öğretmeni olarak görev aldım, yaklaşık 9 ay sonunda gerekli kursa katılım göstererek ve sınavda başarılı olarak uzman öğretici unvanı almaya hak kazandım. Şu an Ceviz Akademi Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezinde Uzman öğretici olarak görevimi sürdürmekteyim
Detayları Göster
Merve Şentürk
Uzman Öğretici
Lise öğrenimimi İBB Şehit Şerife Bacı ÇPAL Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünde tamamladım. İstanbul Esenyurt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden onur derecesiyle mezun oldum. GEÇDA (Gazi Erken Çocuklukta Değerlendirme Aracı) sertifikasına sahibim. Çocuklar için Drama eğitimini tamamladım. Danışmanlık merkezlerinin ve İstanbul Üniversitesinin düzenlediği pek çok eğitime katıldım. Abdi İbrahim Ortaokulu Ana sınıfı, Olivin Çocuk Akademisi ve Başlangıç Akademide staj deneyimi ve çalışma fırsatım oldu. Şu an Ceviz Akademi de Çocuk Gelişimcisi olarak görev yapmaktayım.
Detayları Göster
amine
Çocuk Gelişimi
İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi İstanbul'da tamamladım. 2021 yılında İstanbul Biruni Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünden mezun oldum. Anaokulu, özel eğitim anaokulu ve hastanede stajlarımı tamamladım.2021 yılında MaramaraÜnivesitesi'nde Pedagojik Formasyon eğitimimi tamamladım. 2021 yılında Milli Eğitime bağlı özel bir anaokulda öğretmenlik yaptım. “Özel gereksinimli çocuklarda farkındalık,çocuk hakları,çocukla iletişim ve aile eğitimi” konulu bir çok seminere katıldım. Şu anda Ceviz Akademi ve Rehabilitasyon Merkezinde Çocuk Gelişimi ve Eğimticisi olarak görev yapmaktayım.
Detayları Göster
hulusi-çeltikci
İlkokul, ortaokul ve lise dönemimi Sinop'ta tamamladım. Lisans eğitimimi 2017-2021 yılları arasında Çocuk Gelişimi bölümü üzerine Konya'da T.C. Selçuk Üniveristesi'nde tamamladım.
Detayları Göster
Hüseyin Onur
İlk ve orta eğitimimi Keşana bağlı olan bir köy okulunda lise eğitimimi ise Keşan ilçesinde tamamladım. Lisans eğitimime 2016 yılında Kıbrıs'ta başladım ve 2020 yılında bir kaç sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdikten sonra eğitimimi tamamladım. Kıbrıs'ta bulunan butik kreşler ve okuğudum okulun sahip olduğu kreşte stajımı tamamladım.
Detayları Göster
Yasemin Başak
İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi İstanbul'da tamamladım. 2016-2020 yılları arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü okudum.Lisans eğitimim sırasında birçok rehabilitasyon merkezi,hastane ve kreşlerde stajımı tamamladım.2020 yılında Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneğinden Denver II Gelişimsel Tarama Testini ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinden Pedagojik Formasyon eğitimini aldım.
Detayları Göster
İrem AĞAR
İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi İstanbul’da tamamladım. 2017 yılında başladığım Yıldız Teknik Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği anabilim dalından 2021 yılında mezun oldum. 2018 yılında Türk İşaret Dili kursunu ve 2021 yılında Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursunu tamamlayarak sertifikalarımı aldım.
Detayları Göster
Burçin Şimşek
Medipol Üniversitesi Psikoloji Lisans Bölümü’nden göstermiş olduğum başarı ile Onur Öğrencisi olarak mezun oldum. Şu anda İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Yönetimi Lisans Bölümünde öğrenim görmekteyim. Lisans eğitimim süresince çeşitli STK, dernek ve kurumlarda stajyer psikolog olarak görev aldım. Aile Danışmanlığı, Yetişkin Testleri, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Masal Terapisi ve Filial Terapi Uygulayıcısıyım.
Detayları Göster
hamide-caglar
İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi İstanbul'da tamamladım.2017-2021 yılları arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi bölümünde lisans eğitimimi tamamladım.Lisans eğitimim sırasında rehabilitasyon merkezi,hastane ve okul öncesi kurumlarda stajımı tamamladım.2020 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinden Pedagojik Formasyon eğitimini aldım.
Detayları Göster
afra-zülal-coşkun

Marmara Üniversitesi REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK bölümünü okudum. ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLİĞİ bölümünden yandal yapmaya başladım ve 2021 yılında tamamladım. Üniversite öğrenimim sırasında otizmli çocuklarla gönüllü projelerde yer aldım ve RAM’larda staj yaptım. Üniversite öğrenimim sonrası Yıldız Teknik Üniversitesinde AİLE DANIŞMANLIĞI eğitimimi tamamlayarak ‘Aile Danışmanı’ ünvanımı da aldım. Üniversite sonrasında rehabilitasyon merkezinde özel gereksinimli çocuklarla çalıştım. 2021 yılında Gelişim Üniversitesinde KLİNİK PSİKOLOJİ yüksek lisansıma ve Anadolu Üniversitesinde FELSEFE öğrenimime başladım. Şuan çocuklar için gelişimsel takip testleri uygulamakta ve eğitimlerime devam etmekteyim.

Detayları Göster
gulten-yilmaz
Marmara Üniversitesi Çocuk Gelişimi programını bitirdim. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans bölümünden mezun oldum. MEB tarafından verilen özel eğitimde Uzman öğretici kursunu 2015 yılında tamamlayıp Uzman Öğretici ünvanı aldım. 6-12 yaş çocuk psikolojisi ve gelişimi sertifika programı ile Disleksi alanında birçok eğitimlere katıldım. 2005-2013 yılları arasında Devlet ve özel okullarda Okul Öncesi Öğretmenliği görevinde bulundum. 2013 yılında ise Hasbahçe Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışmaya başladım.
Detayları Göster
aslihan-mutlu
İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da okudum. İstanbul Aydın Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden 2019 yılında mezun oldum.
Detayları Göster
dilan-can
İlkokul,orta okul ve lise eğitimini İstanbulda tamamladım. 2016 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum.2017 yılında özel eğitim alanında çalışmaya başladım. Objektif ve Projektif testler ve Aile Danışmanlığı eğitimlerini aldım. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü psikolog olarak destek sundum. Aynı zaman da UCİM’in gönüllü psikoloğuyum.
Detayları Göster
esra altın
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, Odyoloji lisans programını tamamladım. Lisans eğitimim boyunca hastane, rehabilitasyon merkezi gibi farklı alanlarda staj gördüm. Yaptığım stajlar ve eğitimim doğrultusunda işitme kayıplarının tanı, tedavi, cihazlandırılma ve rehabilitasyon süreçleri konusunda deneyim edinme fırsatı yakaladım. Katıldığım eğitim ve Sertifikalar: -“New İnsights Electrophysiology and Vestibular Evulation” Sempozyumu (2018,İstanbul) -Kulak Burun Boğaz ve Odyoloji Sonbahar Sempozyumu (2018,Ankara) -vHIT+HINTS+SHIMP+DVA Kursu (2019,İstanbul) -VNG+Kalorik Kursu (2019,İstanbul) -Elektrofizyoloji Kursu (2019, İstanbul) -3. İşitme Teknolojileri Sempozyumu(2019,İstanbul) -OKSUD Webinar (2020, Ankara)
Detayları Göster
BETÜL-AĞCABAY-ODYOLOG
Odyolog
1996 yılında İstanbul da doğdum.İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul'da tamamladım. Lisans eğitimime 2015 yılında Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nde başlamış olup 2019 yılında yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldum. Çeşitli hastanelerde, rehabilitasyon ve danışmanlık merkezlerinde stajlarımı tamamladım.Lisans eğitimim boyunca birçok eğitim, kongre ve sertifika programına katıldım.2 yıl kadar Başakşehir Özel Eğitim merkezinde çalıştıktan sonra Eylül 2021 tarihi itibariyle Ceviz Akademi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde çalışmaktayım.
Detayları Göster
 • İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini tamamladıım.
 • 2013 yılında Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü tamamladım.
 • 2016 yılında Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamladım.
 • Çeşitli Objektif ve Projektif testler, Aile-Evlilik ve Çift Terapisi ile Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini aldım.
 • Belirli bir dönem özel bir hastanede madde bağımlılığı kliniğinde staj ve eğitmenlik yaptım.
 • Daha sonra özel bir merkezde sınava hazırlanan öğrencilere ve velilerine danışmanlık hizmeti verdim.
 • ‘’Gelişimsel Geriliği Bulunan Çocuklarda Ses Temelli Cümle Yöntemiyle Okuma-Yazma Öğretimi, Cinsel Gelişim ve Tacizden Korunma Becerilerinin Öğretimi’’, STİP (Sembol Temelli İletişim Programı’’ konulu birçok seminere katıldım.
 • 2015 yılında özel eğitim alanında çalışmaya başladım.
 
Detayları Göster
1979’da Sinop Eğitim Enstitüsü’nde Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldum. 26 yıllık görev hayatım içerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Türkiye’nin Sinop, Elazığ, Rize, Adıyaman gibi çeşitli illerindeki okullarda sınıf öğretmeni olarak çalıştım. Görev yaptığım yıllar içerisinde Spastik Çocuklar Derneği’nde 1 yıl, BİLSEM’de sınıf öğretmeni olarak 4 yıl görev aldım. 2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki görevimden ayrılarak özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak çalışmaya başladım.
Detayları Göster
 • 979’da Simop Eğitim Enstitüsü’nü bitirip sınıf öğretmeni olarak görevime başladım.
 • 26 yıl Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda sınıf öğretmeni olarak çalıştım.
 • 2006 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki görevimden ayrılarak özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni olarak çalışmaya başladım.
 
Detayları Göster
2016 yılında Biruni Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü, 2019 yılında da Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünü tamamladım.
Detayları Göster
Yasin Tirniğ
Kurum Müdürü

1984 yılında Samsun Havza’da doğdum.
Evli ve 3 çocuk babasıyım.
2007 yılında Erciyes Üniversitesi İktisat Bölümünü bitirdim.
2012 yılında FSMV Işık Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programını tamamladım.

Ayrıca İstanbul Özel Gereksinimli Bireyler Destekleme Derneği Başkan yardımcısı olarak görev almaktayım

Detayları Göster