Ergoterapi

 

Ergoterapi, birçok bilişsel ve fiziksel rahatsızlığın çözümünde etkili olan Otizm, dikkat dağınıklığı, hiperaktivite gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan, Kişinin toplumsal hayata katılımını arttırmayı hedefleyen, Kişinin yaşam kalitesini arttırmak amacı taşıyan bir tedavi yöntemidir.

Ergoterapi Uygulamasını Gerektiren Rahatsızlıklar

Otizm,

Dikkat dağınıklığı,

Hiperaktivite,

Down sendromu,

Epilepsi,

Psikolojik rahatsızlıklar

Ergoterapi Faydaları

Ergoterapi toplumsal hayata katılım zorluğu yaşayan kişilere çözüm sunar.

Ergoterapi ile daha sağlıklı, yüksek refaha sahip bir hayat mümkün hale gelir.

Ergoterapi ile bireyin bağımsızlığını kazanarak kendi yaşamını idame ettirmesi hedeflenir.

Duyu Bütünleme

Duyu bütünleme tedavisi bireyin duyusal tecrübelerini değerlendirerek yine bireyin duruma uygun cevaplar vermesinin mümkün hale getirir. Böylece duyu bütünleme terapisi ile birey toplum ile iletişim kurarken pozitif bir yol izleyebilir.

• Daha kolay konsantre olur.
• Birey özgüven kazanır.
• Soyut düşünce yeteneği gelişir.
• Akıl yürütme kapasitesi artar.

• Vücut ve beyin entegre hareket eder.
• Akademik öğrenme yeteneği kazanır.
• Kişisel kontrol yeteneği kazanır.
• Birey özsaygı kazanır.

Duyu bütünleme bireylerin daha sağlıklı ve toplumla entegre olabildiği bir hayat yaşamalarına imkan tanıyan bir tedavi yöntemidir.

Duyu bütünleme özel eğitim merkezimiz tarafından verilen ve bireyin duyusal gelişimini hızlandırmayı hedefleyen bir tedavi bütünüdür.

Randevu ve Diğer Sorularınız İçin Bizi Arayın!

Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. değerlendirme, özel eğitim, servis ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..

Oyun Terapisi

Oyun oynamak çocukların öğrenmek ve kendilerini geliştirmek için en çok uyguladıkları yöntemdir. Oyun terapisi ile bireyin fiziksel ve psikolojik gelişimi desteklenmektedir. Doğru yöntemler ile uygulanan oyun terapileri bireyin çok daha sağlıklı bir hayat yaşamasına olanak tanır.

  • Sorun çözme yeteneği gelişir.
  • Duyu kullanımı gelişir.
  • Özgüven ve özsaygı kazanır.
  • Davranış değerlendirmesi yapılır.
  • Yaratıcı düşünme teşvik edilir.
  • Duygu düzenleme öğrenilir.

Ergoterapi  

Ergoterapi genel olarak otizm, dikkat dağınıklığı, fiziksel ve bilişsel rahatsızlıklar, hiperaktivite gibi rahatsızlıkların çözümünde etkili olan ve kişilerin sosyal hayata kazandırılmasını amaçlayan tedavi yöntemi olarak sağlanmaktadır. Hasbahçe ile tüm bu davranış bozukluğunu yaşayan kişiler toplumsal hayata katılımı kolaylaşır, uzman kişilerce verilen eğitimlerle kişiler kendi sosyal davranışlarını kazanabilirler. 

Ergoterapi Faydaları 

Ergoterapi faydaları gelişimsel geriliği olan ve özel ihtiyacı olan çocuk ve gençler için yararlıdır. Kişilerin günlük yaşam kalitesini arttıran ergoterapi, kişilere özgü olarak gelişimsel programları hazırlanır ve programa göre eğitim verilir. Ekibimizin yaklaşımı ile birlikte çocuklar için hazırlanan sıcak çevre, çocukların en yüksek potansiyeline ulaşmasına yardımcı olur. Terapistlerimiz, özel eğitim alan tecrübeli kişilerdir ve çocuklara oyun yolu ile psikolojik ve fiziksel ihtiyaçlarına daha duyarlı hale gelmesi sağlanır. 

Ergoterapi Uygulanması Gereken Hastalıklar 

Ergoterapi uygulanması gereken hastalıklar özellikle gelişimsel gecikme yaşayan hastalar için uygundur. Bununla beraber fiziksel ve bilişsel rahatsızlığı olan çocuklar, otizm, down sendromu olan çocuklar için uygundur. Böylece çocukların yaşadığı rahatsızlıklara en doğru teknikler uygulanır. Senelerin verdiği tecrübe ile Hasbahçe kadrosu, bu zamana kadar birçok çocuğa yardım etmiş ve ergoterapi yöntemleri ile birlikte çocukların sosyal hayata katılımı kolaylaşmıştır. 

Ergoterapinin Çocuklar Üzerindeki Etkisi  

Ergoterapinin çocuklar üzerindeki etkisi özellikle erken zamanda verilen eğitimlerle birlikte maksimum derecede bağımsız birey olması amaçlanır. Tarafımızca verilen eğitimler tamamen kişilere özel şekilde uygulanır ve birçok yaş grubuna uygulanmaktadır fakat maksimum performans için küçük yaştan itibaren alınması önemlidir.  

Ergoterapi ile küçük yaştan itibaren öz bakım, beceri sağlama yönünde aktivitelerde bulunması kolaylaştırılır. Özel eğitimler alan ergoterapistler, duyusal problemi bulunan bireylere testleri ücretsiz olarak uygular ve bireylerin problemlerine yönelik terapi programı belirlenir. 

Ergoterapi Uygulama Alanı  

Ergoterapi uygulama alanı otizm, down sendromu, dikkat dağınıklığı, epilepsi, hiperaktivite, psikolojik rahatsızlık gibi durumlarda uygulanabilmektedir. Sosyal anlamda zorlanan bu kişilere sağlanan ergoterapi ile birlikte daha yüksek refaha sahip olunması ve daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri sağlanır. Böylece bireyler kendi bağımsızlıklarını kazanır ve kendi yaşamlarını idame ettirebilirler. 

Randevu ve Diğer Sorularınız İçin Bizi Arayın!

Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. değerlendirme, özel eğitim, servis ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..