Kagithane-Ram-Rehabilitasyon-Merkezi

Hasbahçe Kağıthane Ram Rehabilitasyon Merkezi ile bireylerin görme kaybı, otizm, işitme kaybı, bedensel yetersizlik durumu gibi sebeplerden veya rehberlik veya psikolojik danışmanlık konularında yardıma ihtiyaç duyulduğu zaman hizmet veren en iyi merkezler arasında bulunuyor. Hasbahçe Kağıthane Ram Rehabilitasyon Merkezi ile birlikte inceleme, tespit, teşhis, öğrenci tanıma gibi farklı yetenek zekâ ve standart başarı testleri ile birlikte tedaviler uygulanabilmektedir. 

Hasbahçe Kağıthane Ram Rehabilitasyon Merkezi özel gereksinimli çocukların ve yetişkinlerin erken tanılamasını sağlar ve doğru sağlık ve özel eğitim hizmeti ile birlikte en hızlı şekilde ulaşması için profesyonel destek vermektedir. 

Hasbahçe Kağıthane Ram Rehabilitasyon Merkezi Hizmetleri 

Hasbahçe Kağıthane Ram Rehabilitasyon Merkezi ile kişilerin gereksinimi olan doğru terapi seansları ile beraber özel eğitim merkezine ulaşana kadar uzman kadro ile birlikte çocukların ücretsiz bir araştırma ile rehberlik hizmeti sağlar. Hasbahçe Kağıthane Ram Rehabilitasyon Merkezi en özel eğitim ve rehabilitasyon merkezini sağlar. Hasbahçe özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi hizmetlerine bakıldığı zaman, 

 • Otizm, dil ve konuşma bozukluğu sorunu, özel öğrenmede güçlük sorunu, disleksi, işitme, görme, yaygın gelişimsel bozukluk sorunu, bedensel engel, fizik tedavisi, serebral palsi, zekâ geriliği, dikkat eksikliği, ergo terapi, gelişim testi gibi birçok alanda danışmanlık sağlar. 
 • Çocuklar için RAM raporu hizmeti sağlanır ve özel eğitim yönlendirmesi ile birlikte kişilerin ihtiyacı olan terapi ve eğitimde en iyi şekilde hizmet verilir. 
 • Merkezin kalite standartları en yüksek seviyede olur ve özel gereksinimli bireyler için en kolay hale getirilir. 
 • Hasbahçe Kağıthane Ram Rehabilitasyon Merkezi ile kişiler 7 gün 24 saat iletişimde olabilir ve yardım alabilirler. 

RAM Rehabilitasyon Neden Gerekmektedir? 

Hasbahçe Kağıthane Ram Rehabilitasyon Merkezi içerisinde özel gereksinimi olan bireylerin yaşamını daha kolay hale getirme özel eğitim sağlar. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimi özel eğitim olanağı sağlar bununla birlikte alanında uzman kadro ile faaliyet gösterilmektedir. Hasbahçe özel eğitim imkanları ile beraber bireyler toplum içerisinde daha sağlık ve daha aktif olarak var olabilmektedir. Özel eğitimin gereklerine bakıldığı zaman, 

 • Özel gereksinimli olan kişiler toplum içerisinde normal insanlara göre daha zorluk yaşamaktadır, bununla birlikte gereksinimlerinin farklı olma durumu toplumdan dışlanmasını sağlar bu sebeple özel eğitimle birlikte daha normal bir yaşama kavuşabilirler. 
 • Rehabilitasyon ve özel eğitim merkezleri ile birlikte bireyler toplum içerisinde yer edinirken kendilerini bu merkezler üzerinden gerçekleştirebilirler. 
 • Özel eğitim ve rehabilitasyon birçok durum için gerekli olabilir ve kişilerin topluma katılması için birçok eğitim imkânı sağlanır. 
 • Özel eğitim ile birlikte bireyler kendi ihtiyaçlarını karşılayabilir, iş hayatına girebilir, akademik başarısı sağlanır ve arttırılır, iletişim sorunları çözülür. 
 • Özel gereksinimi olan bireyler için sunulan eğitimler bir ihtiyaç olmaktadır bu sebeple ailelerin çocuklara sağladığı bu imkanlarla çocukların hayatı daha iyi bir hale gelir. 
 • Özel eğitim ve rehabilitasyonu gerekli kılan hususlara bakıldığında bireyler toplum ile iç içe olmalıdır ve bu sebeple özel eğitim merkezlerinde sunulan olanaklarla bireylerinin gelişimlerinin karşılanması bir ihtiyaç olmaktadır. 

Kimler RAM Rehabilitasyondan Yararlanabilir? 

Hasbahçe Kağıthane Ram Rehabilitasyon Merkezi ile verilen hizmetler tamamen özel gereksinimli olan kişilere yönelik olmaktadır ve İstanbul bölgesinde Kağıthane bölgesinde bulunan Hasbahçe merkezine gelebilir ve kişiler çocukları için sunulan birçok eğitim fırsatından yararlanabilirler.  

Özel gereksinimli olan bireylere sağlanan eğitimlerle birlikte kişilerin daha sağlıklı ve rahat bir hayat sürmeleri amacı sunulur. Hasbahçe Kağıthane Ram Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde birçok özel eğitim imkânı bulunuyor ve sunulan bur eğitimlerle beraber deneyimli ve uzman kadro çocuklar için özel eğitim uygulamaları sağlar. Rehabilitasyondan yararlanacak kişiler, 

 • Gelişim Bozukluğu 
 • Otizm 
 • Serebral palsi 
 • İşitme kaybı 
 • Özel öğrenme güçlüğü 
 • Dil ve konuşma bozukluğu 
 • Rehabilitasyon uygulamaları 

Özel gereksinimli bireylerle sağlanan özel eğitim uygulamaları her yaştan kişi için uygundur, bebeklik döneminden itibaren teşhis konulabilir ve kişiler vakit kaybetmeden özel eğitim hizmetlerinin alınmaya başlaması gerekmektedir. Özel eğitim olanaklarından yararlanmak isteyen kişiler çocukları için tam zamanlı olarak eğitim hizmeti alabilirler. 

Hasbahçe Özel Eğitim Faydaları Nelerdir? 

Hasbahçe Kağıthane Ram Rehabilitasyon Merkezi ile alınan eğitimlerin faydaları oldukça fazla bulunuyor. Bireyler en başta toplum içerisinde daha aktif olabilirler, zihinsel ve fiziksel olarak daha rahat bir yaşam sağlayabilirler. Hasbahçe Kağıthane Ram Rehabilitasyon Merkezi ile sağlanan özel eğitim faydaları, 

 • Her yaştan birey için özel eğitim sağlanır ve çocukluktan başlayan eğitimlerle birlikte yaşlı bireylerin de sorunlarında yardımcı olunur. 
 • Özel gereksinimi bireyler için ve bireylerin ebeveynleri için danışmanlıkla rehberlik olanağı sağlanır. 
 • Bireylerin ihtiyacına göre özel tedavi yöntemleri belirlenir ve hayatlarında daha aktif olurken özgüveni geliştirilir. 

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Verilen Eğitimler

Ozel-Egitim-ve-Rehabilitasyon-Merkezi-Verilen-Egitimler

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi ile birlikte özel gereksinime ait olan bireylerin gelişim özellikleri ile birlikte kişilerin performansları ve eğitim gereksinimlerine yönelik olarak hazırlanarak bireyselleştirilmiş eğitim programları yapılır. Bireysel veya grup eğitimi olarak verilmektedir ve özel gereksinimi olan bireylere gerek görüldüğü zaman ergoterapi, dil konuşma terapisi, fizyoterapi hizmeti verilir. Hasbahçe Kağıthane Ram Rehabilitasyon Merkezi uzman kadro ile verilen eğitimler, 

 • Kişilerin tanısı, eğitim, yaşı, eğitim performansı ve öncelikli olan eğitim gereksinimi gibi durumlar dikkate alınarak oluşturulmaktadır. 
 • İsteyen bireylere özel olarak çocukların eğitiminin etkin bir şekilde sağlanması için aile eğitimi danışmanlık hizmeti de sağlanır. 
 • Öğrenme güçlüğü sorunları tespit edilir ve çocuklara özel öğrenme yeteneğinin geliştirilmesi için yardım edilir. 
 • Zihinsel yetersizlik durumu, down sendromu gibi hastalıklar belirlenir ve doğru tanı ile birlikte eğitimleri özel olarak sağlanır. 
 • Ergoterapi olan hastaların günlük işlerini dahada kolaylaştırmak adına çalışmalar düzenlenir. 

Gibi daha birçok alanda bireylerin hayata katılması için özel eğitimler sağlanır böylece özel gereksinimi olan kişiler toplum dışlanmasına karşı olarak yardım alabilir ve daha birçok güçlüğü en aza indirebilirler. Bireysel, zihinsel, işitme ve öğrenme sorunları en aza indirilmesi için çalışmalar sağlanır.